Jaký je recept na vztah do konce života? Na tuto otázku neexistuje žádná připravená odpověď. Lidé, kteří jsou ve vztahu několik let, dokonale vědí, že se jedná o řadu faktorů. Ukazuje se, že existují určité typy vztahů, které mají vetší šanci zůstat spolu.

pár sleduje západ slunce

1.    Vztahy založené na odpuštění

V každém vztahu jsou lepší a horší okamžiky. Podle odborníků by neshody ve vztahu neměly být problémem, horší je, když se s nimi nedokážeme vypořádat. Neexistují žádné dokonalé vztahy. Argumenty, hádky, konflikty – každý vztah je zažívá. Nejhorší je zabouchnout dveře a mít „tichou domácnost“. V úspěšných vztazích musí partneři problémy řešit a postupovat kupředu.

2.    Vztahy založené na dobrodružstvích

Ve vztahu není nic horšího než nuda. Stává se to, když partneři nemají vášeň a pasivně přistupují k životu. Samozřejmě je nejpohodlnější sedět na gauči a zapnout Netflix, ale chcete, aby váš život vypadal takto? Nové zkušenosti, společné expedice a zážitky posilují vztah a budují vzpomínky. Za pár let bude příjemné sedět se svými dětmi a vzpomínat na vaše bláznivá dobrodružství.
nápis v písku 1+1=srdce

3.    Vztahy založené na dobrém sexuálním životě

Sex sbližuje a každý to ví. Pokud máte podobné erotické touhy a fantazie, bude pro vás snazší dosáhnout dohody. Statisticky se lidé, kteří mají méně sexu, cítí, že se od sebe vzdálili. Rovněž je třeba si uvědomit, že během sexu se uvolňuje oxytocin, což je hormon, který nás činí šťastnějšími.

4.    Vztahy založené na důvěře

Důvěra mezi partnery je základem vztahu. Vztah mezi dvěma lidmi nebude možný bez důvěry. Pokud víte, že se můžete spolehnout na partnera, který vás v obtížné situaci nenechá na pospas a podpoří vás, je to k nezaplacení. Skutečný vztah by neměl mít tajemství, zejména v důležitých otázkách.

5.    Vztahy založené na společných cílech

Existuje mnoho příkladů vztahů, kde, i když mezi partnery existuje chemie, pokud jde o životní priority, nejsou na stejných vlnách. Hodiny společných rozhovorů, a především komunikace vám umožní poznat sebe sama a určit, co je pro vás opravdu důležité. Nebojte se mluvit o důležitých tématech, která se mohou týkat vaší společné budoucnosti. Z takových okamžiků mohou vycházet jen dobré věci.


2/5 - (1 vote)