Jistým neduhem naší společnosti je, že myslí v první řadě jen na bohaté, tedy na ty, kteří mají peníze, a poté v druhé řadě také na ty, kteří si peníze mohou vydělat, tedy na pracující lidi se zajištěným příjmem, a tím to končí, jiní občané jako by tady ani nebyli.

libry v ruce

Patříte-li tedy do skupiny seniorů anebo třeba matek na mateřské, tak to vypadá jako byste tady nebyli anebo jako byste byli nějací příživníci, a to klidně i přesto, že jste se do změny svého stavu celý život poctivě pracovali anebo že dobře pečujete o své děti. Prostě se jako mávnutím kouzelného proutku dostanete do stejné skupiny s lidmi, kteří se opravdu celý život pouze válí na pohovce a nedělají zhola nic.

klíče v ruce

A nepřejte si, co se bude dít, dostanete-li se řízením osudu do situace, kdy si v penzi anebo na rodičovské dovolené budete muset půjčit peníze. To se na vás nejdříve bankovní úředníci budou dívat spatra, poté se k vám budou chovat nepříjemně, budou se probírat vaší životní situací, a nakonec se dozvíte, že bez vlastního příjmu jste vlastně nula, která nemá nárok vůbec na nic, natož na půjčku, kterou byste bez toho neměli z čeho splácet. A tečka, dál už se s vámi nikdo bavit nebude.

finanční graf

Takže otázka zní, co dělat, když prostě nutně potřebujete peníze právě teď, a ne až někdy příště. Životní potřeby se zkrátka nedají měnit jen tak ze dne na den, to by si páni bankovní úředníci měli uvědomit. Ještě štěstí, že už si toho všimly nebankovní společnosti, které myslí i na lidi v těchto životních situacích. Právě pro ně je tady připravena hypotéka bez příjmu, kterou může získat každý, kdo je schopen se za ni zaručit svou nemovitostí anebo se za něj zaručí někdo jiný svým majetkem. A to je konečně řešení, které stojí za úvahu. Tím spíše, že podmínky takové půjčky jsou skoro stejně tak výhodné jako v klasické bance.