Kdybyste se zaměřili na množství reklamací prodaných výrobků v kategorii autožárovek do předních světlometů, budou na tom velice dobře značkoví producenti Philips a Osram. Udržují si v tomto ohledu velmi dobré jméno již desítky let, o tom se mnozí z vás již přesvědčili při nákupu osvětlovacích těles a světelných zdrojů do domácnosti i do pracovního prostředí.

městský provoz v podvečer

Na výrobních linkách se bez zásahu lidské ruky zpracovává několik typů materiálů počínaje sklem a konče kovovými slitinami a vyrobit si doma žárovku „na koleni“ v kutilské dílně je takříkajíc nemožné. Přesto se bez jejich světla nelze obejít – v domácnosti ještě budiž, tam si posvítíme při výpadku elektřiny svíčkou nebo kapesní baterkou, ale v autě zákon nařizuje svítit i ve dne a bez rozsvícených světel správně nesmíte vůbec opustit parkovací místo.

I přesto, že si autožárovku doma nevyrobíte, jejich ceny jsou natolik nízké, že je nelze považovat za luxusní zboží. Většina řidičů k nim také přistupuje jako k něčemu samozřejmému, co koupíte u každé čerpací stanice za pár korun.

Za nadstandardní výrobek připlatíte jen minimálně

Sortiment žárovek H7 Osram je poměrně širokého rozpětí, od typů běžných až k žárovkám s prodlouženou životností, či k těm s nadstandardními světelnými podmínkami. Mezi nimi dnes kralují dva modely – Night Breaker v několika modifikacích a Cool Blue Intense. Oba typy mají jedno společné – nabídnout řidičům více umělého světla v jízdním pruhu, lépe posvítit na část krajnice, odkud můžete očekávat nebezpečí v podobě neosvětlených chodců a cyklistů, a také chladnější odstín barvy světla, s nímž se budete cítit za volantem jistější, méně unavení a vystresovaní.
osvětlený betonový tunel

Obě zmiňované produktové řady se dnes nachází mezi nejprodávanějšími svého druhu v celé Evropě a Česká republika není výjimkou. Můžete se s nimi v předních světlometech setkat poměrně často, takový vůz na silnici nepřehlédnete, je lépe postřehnutelný, což také přispívá k větší bezpečnosti současného poměrně hustého silničního provozu.