Nemusíte k moři, abyste zažili dech beroucí snímky. I v našich skromných vodách můžete poznat kouzlo vodního světa.  A nejen že z toho vyjdete suchou nohou, to nejlepší vám ukáže váš video prohlížeč z pohodlí domova.
pařez ve vodě
Co budete potřebovat?
•  Nejdůležitější je samozřejmě kamera. Ale nelekejte se, není potřeba speciální přístroj za desetitisíce. S dobrou kvalitou obrazu si poradí i obyčejná outdoorová kamera do dvou tisíc korun. V dobrých světelných podmínkách vám HD kamera s počtem třiceti šesti snímku za sekundu postačí. V těchto parametrech se pohybují kamery i do jednoho tisíce korun. Kamera musí být voděodolná, ale to většinou zajištuje podvodní kryt zakoupený společně s kamerou. Nepodceňujte také baterii, protože v podvodním světě je každá minuta dobrá. Kamera by měla vydržet nepřetržitě natáčet alespoň hodinu. Důležitou součástí je také stativ a to nejlépe malý s flexibilní nožkou. A v neposlední řadě také paměťová karta.
•  Druhým podstatným prvkem je lokalita a čistota vody. Lokalitu můžeme rozdělit na dvě skupiny – voda stojatá a voda proudící. U proudící vody máme ve většině případech zajištěnou čistou, až průzračnou vodu s viditelností na několik metrů. U stojaté vody rozhoduje roční období a povrch dna. V případě bahnitého dna je dobré natáčet buď v zimním, nebo jarním období (ryby svojí aktivitou v letních měsících většinou bahnité dno rozvíří). To neplatí u nekalného dna s pískovým a kamenitým dnem – voda bývá čistá po celý rok.  
velké akvárium
Jak postupovat?
Kameru je vhodné umístit do hloubky maximálně jednoho metru a dbát na dostatek denního světla. K zajištění pestrého života před objektivem kamery, poslouží jakékoli chutné krmení, které dříve nebo později přiláká zvědavé ryby a podvodní radovánky mohou začít. První pokusy nemusí vždy vyjít, ale při dostatečném vytrvání cíleného výsledku určitě dosáhnete.