Čekali jste dlouho, až to přijde a rádi byste zachytily své rostoucí bříško? Samozřejmě, že ano. Nezáleží na tom, jestli se do toho pustíte sami ideálně s použitím zrcadlovky nebo skutečně kvalitního smartphonu, anebo zda necháte práci na profesionálovi. V obou případech musíte vědět, co chcete. Typů těchto fotografií je nepřeberné množství. Romantické, přírodní, s rodinou, sama, vtipné a mnoho dalších.

Těhotenství partner ruce

Nezapomeňte, že toto období zažijete jen jednou nebo dvakrát v životě (alespoň většina žen) a jedná se o velmi speciální čas. Zachytit růst dítěte nebo velikost bříška těsně před porodem bude jistě vzrušující nejen pro vás, ale také pro vašeho potomka, který se na to jednou jistě také bude chtít podívat. Podívejme se na pár osvědčených tipů!

1. Zvolte správné oblečení

Tohle je možná evidentní, ale možná si neuvědomujete, kolik možností máte. Zvolit můžete přiléhavé tričko nebo šaty, ve kterých bříško vynikne, anebo jej ukázat úplně odhalené. Pokud jste odvážné, nemusíte mít na sobě během focení vůbec nic. Bude-li se vše konat venku nebo v ateliéru, vezměte si dostatek věcí na převlečení a vyzkoušejte několik z nich, dokud nebudete spokojená.

Těhotenství dárek kluk

2. Zapojte kreativitu

Těhotenský fotograf ve Zlíně, Jihlavě i jinde vám jistě navrhne to, co chce většina nastávajících maminek. Tedy velmi jemnou, romantickou atmosféru v pohádkových šatech. To ale není jediné řešení. Domluvte se a vytvořte srandovní snímky s pomalovaným pupíkem, balónky, dětským oblečením nebo jinými rekvizitami. Fantazii se meze nekladou a můžete mít velmi originální fotky.

3. Správný čas

Tohle je otázka, kterou si klade každá maminka, která chce pouze jeden snímek. Kdy se do toho pustit? Samozřejmě můžete chodit k fotografovi během celého těhotenství a dokumentovat postupný růst, což je jedna možnost. Většina matek ale půjde jen jednou. Ideální je začátek třetího trimestru, kdy už budete dostatečně zakulacená, ale ne tolik, abyste se musela obávat porodu.