Dům či byt? Co je pro vás lepší? Kdyby jste měli na výběr obojí, kam by jste se přestěhovali. Já osobně můžu říct, že kdyby se mi naskytla možnost bydlet vy bytě, tak už bych tam nikdy nešla. Měla sem možnost pár let bydlet v panelákovém domě, ale neměla jsem s tím problém, docela se mi to i líbilo. Všude jsem se dostala pěšky, i když bych mohla jet autem, ale vždy se měla to štěstí a vše jsem měla za rohem. Takže auto jsem nepotřebovala. Bydlela sem přímo v centru města. Což pro mě bylo ideální. Byla jsem mladá, ne jako že bych teď mladá nebyla, ale už mi není 20 a tak mám ráda své ticho, soukromí.

byt

Výhoda toho všeho byla ta, že jsem měla všechno blízko. Jak už jsem psala, auto jsem vůbec nepoužívala, zastávku jsem měla hned vedle paneláku, tak že do práce, nebo i do obchodu jsem měla dosti času. Byla jsem hned v centru dění. Nevadil mi pouliční, noční hluk, aut nebo lidí, kteří chodili kolem. Ale co mi nejvíc vadilo, bylo to že jsem neměla soukromí. Ano, čtete dobře, soukromí. Jak už je nám známo nebo jak se říká. Když si v paneláku prdneš tak to ví i ostatní a to přesně tak bylo i u nás. Sousedi věděli, kdy chodím domů, s kým chodím domů, co mám nového. No prostě místo toho aby si každý hleděl svého tak se otáčel na ostatní. A myslím si že to takhle funguje všude. A tak jsem se rozhodla, že i když mám byt v centru, tak mi to za to nestojí a rozhodla jsem se, že už v bytě nikdy nechci bydlet. 

dům

S mým partnerem jsme rozhodli o naší budoucnosti. Přestěhovali jsem se na malou, ale krásnou vesnici, kde jsme si postavili dům. Teď už MHD nejezdím, jelikož spoje jsou tu minimální a trochu i nespolehlivé, tak využíváme auto. Nejsem v centru dění a vůbec mi to nevadí. Máme svůj malinký domek, ve kterém jsme spolu šťastní. Kolem sebe máme pár sousedů, o kterých moc ani nevíme a myslím si že ani oni o nás. Všichni si hledíme svého, jelikož máme pořad co na práci. A zajímá nás jen to naše. Takže hlavní co mi chybělo v bytě, jsem našla až v domě a to je soukromí a klid.