Proč zrovna nebankovní americká hypotéka ?

Slyšeli jste už o nebankovní hypotéce ? konkrétně o nebankovní americké hypotéce ? Víte co tento pojem znamená, ne? tak my vám to vysvětlíme.

Americká nebankovní hypotéka je především druh spotřebitelského úvěru a to především do 1 880 000 Korun. Jedná se tedy o kombinaci právě zmíněného spotřebitelského a hypotečního úvěru. S hypotečním úvěrem mají společné čtyři konkrétní věci a těmi jsou – 1) Velký úrokový rámec (statisíce až miliony korun českých), 2) Nízkou úrokovou sazbu, 3) Zajištění nemovitosti, 4) Dlouhou dobu splatnosti

Se spotřebitelským úvěrem mají však společné pouze jednu věc a tou je neúčelovost.

Měna

Co se týče úrokových sazeb, u nebankovní americké hypotéky jsou o něco vyšší, naopak od klasických hypotečních úvěrů a u spotřebitelských úvěrů jsou zase o něco nižší. Doba splatnosti je různá, většinou se pohybuje kolem 3 až 20 let. U Americké hypotéky je však možné dobu splatnosti nastavit na 30 let, minimální výše AH (americké hypotéky) se pohybuje kolem 1 000 000 Korun, vždy se to však určuje podle hodnoty nemovitosti a z dané hodnoty se poté odvíjí maximální částka hypotéky která je přibližně 50 – 70 % z její hodnoty.

Podpis smlouvy s americkou hypotékou

Existují však i různá rizika takové nebankovní hypotéky a těmi jsou například : Různí poskytovatelé těchto amerických hypoték používají techniku lákání, a ti především tak že lákají, jejich ale i nové klienty na možnosti mírnějších podmínek a nebo poskytují zajištění dané nemovitosti a nebo právě zájemců, a to zájemců kteří momentálně nemohou doložit potřebné dokumenty o dočasně vysokém příjmu. Od těchto poskytovatelů můžete také často slyšet větu že nenahlížejí do vašeho registru. Ale musíte počítat s tím že tu platí jedno velice časté pravidlo které zní čím menší doba splatnosti tím vyšší úroky“, Takže právě u nebankovních společností musíte počítat s menší dobou splatnosti ale zároveň s vyššími úroky.

Nebankovní americké hypotéky jsou preferovány především kvůli možnosti doplácení úvěru kdykoliv a to bez veškerých sankcí, Možnost úroku 7% p.a., především pro osoby se záznamem v registrech nebankovních ale i bankovních a mnoho dalších