Bazénová sůl chlorito.cz je ideálním řešením trochu jiného způsobu údržby bazénové vody. Jde o velmi rozšířený způsob údržby vody, který je v poslední době čím dál více využíván. Údržba vody tímto způsobem má svoje výhody, jednou z nich je, že se zbavíte typického chlorového zápachu vody a dalším, že se koupete ve slané vodě, jako u moře, což více prospívá pokožce plavců. Nevýhodou je pouze to, že k tomuto způsobu úpravy vody potřebujete tak zvanou salinizační jednotku, ve které probíhá elektrolýza solného roztoku, díky které pak vzniká aktivní chlor, který dokonale dezinfikuje vodu. Další nevýhodou je, že musíte opravdu pravidelně dodávat do vody dostatek přípravku PH minus pro snížení PH vody, protože právě elektrolýza probíhající v salinizační jednotce tyto hodnoty samovolně zvyšuje, a pokud chcete zabránit množení řas, je důležité PH vody pravidelně snižovat do správné výšky.

cákání vody

Sůl se do bazénové vody aplikuje na jaře na začátku sezóny a v průběhu léta ji stačí pouze doplnit. Nezapomeňte dobře vybírat. V nabídce najdete dokonale čistou vysokoprocentní sůl zbavenou veškerých nečistot a také kovů a jiných dalších chemických prvků, které by mohli způsobovat zabarvení či znečištění bazénové vody, a to hned od několika proslulých světových dodavatelů. V žádném případě nepoužívejte do bazénu obyčejnou kuchyňskou sůl, která obsahuje další příměsi jako je například jod, který by mohl způsobit nevzhledné zabarvení vody do hněda.

čistá udržovaná voda

I když k údržbě bazénové vody využíváte sůl a salinizační jednotku, nezapomeňte, že je nutné k opravdu spolehlivé údržbě vody používat i další přípravky bazénové chemie a samozřejmě také další příslušenství. Uvidíte, že všichni tito pomocníci Vám údržbu bazénu hodně usnadní a urychlí, abyste si mohli nerušeně užívat plavání, cákání, potápění a další vodní radovánky.