Najít pro svou pleť vhodné přípravky tak, abyste dosahovali maximálních výsledků není lehké. Každá pleť si žádá něco jiného a i když si pořídíte přípravky určené přímo na vaši pleť, stejně vám nemusí sedět. Může trvat i roky, než si vytvoříte dokonalou rutinu, která vám bude sedět, nebude vás iritovat a uvidíte s ní výsledky.

Je ale možné, že děláte ve své https://www.evropa2.cz/news/top-15-fotografii-mazlicku-kteri-svou-nedokonalosti-majitele-naprosto-okouzlili-1181387 péči o pleť jednu z následujících chyb, které jsou velmi časté.

Krém

Mačkáte si pupínky

To, že akné je výsadou dospívání není pravda. Je bohužel běžné, že i ženy v pokročilém věku trpí na akné, nebo naleznou na své tváři nevzhledný pupínek. Je to naprosto normální. Jestliže se vám takový pupínek objeví, hlavně ho nemačkejte! Můžete si do kůže zanést infekci a neopatrným zákrokem můžete přispět k tomu, že se vám začnou vytvářet další pupínky. Případně vám může po něm zůstat jizva.

Nepoužíváte aktivní látky

Kdo má pleť bez problému, nepotřebuje aktivních látek tolik, nebo třeba vůbec žádné. Ale většina z nás má na své pleti něco, co by chtěli zlepšit. Zlepšení nejlépe dosáhnete pomocí aktivních látek, různých vitamínů a podobně. Ty můžete přijímat v pleťové kosmetice nebo pomocí stravovacích doplňků. Nejběžnějšími aktivními látkami jsou například kyselina salicylová, kyselina hyaluronová, vitamín C, retinol nebo přírodní kolagen.

Maska

Používáte manuální exfoliaci

Exfoliace je skvělá věc a určitě bychom ji měli do své rutiny zařadit, minimálně jednou týdně. Proces exfoliace vás zbaví staré kůže a pleť působí mladší a má méně nedokonalostí. Dříve, když kosmetický průmysl nebyl na takové úrovni jako dnes, se za nejlepší exfolianty považovali různé peelingy s částečkami, kterými jste si masírovali kůži. Následně se však ukázalo, že tento druh exfoliace je naprosto nevhodný. Pro pleť představuje příliš vysokou zátěž a může ji poranit. Raději používejte k exfoliaci slabé koncentrace kyselin určené na pleť, třeba kyselinu mandlovou nebo glykolovou.