Bohužel v dnešní době celulitida postihuje čím dál tím mladší ženy a dívky, přitom mohou být štíhlé, je to dáno stylem a tempem života, tempo je sice čím dál rychlejší, ale styl jsme se naučili používat co nejpohodlnější, kam můžeme, dojedeme autem, ve škole nebo v práci celý den sedíme, a odpoledne nebo k večeru, místo abychom se šli s kamarádkami projít, raději si s nimi píšeme přes internet.

smyslnost

Co všechno přispívá ke vzniku celulitidy?

1)      Tuk– tučná, sladká, ale také naopak příliš slaná jídla, která jsou plná nejrůznějších dochucovadel, to jsou zdroje celulitidy, i když se to nemusí projevit přímo na Vaší váze.
2)      Pomalý metabolismus– pokud Váš metabolismus pracuje pomaleji (dochází k tomu nejčastěji věkem, ale také držením všemožných diet a hladovek), tělo hromadí odpadní látky a toxiny. Pokud málo pijete a jedinými Vašimi „věčnými přáteli“ jsou práce a stres, zaděláváte si na ni.
3)      Lenost– nedostatek aktivního pohybu celulitidu sice nezpůsobuje, ale může jí výrazně pomoci, takže i nenáročná pohybová aktivita, jako je chůze do schodů, místo, abyste jezdili výtahem, může být prospěšná.
4)      Hormony– ženské hormony se „přelstít“ bohužel nedají, v určitém věku, např. v období menopauzy, se problém s celulitidou vyskytnout může, a právě u žen v mladším věku tomu může přispět braní antikoncepčních pilulek.

celulitidy

Jak ji poznáte?

Celulitida se vyskytuje v několika stupních:

–        1. stupeň – to ještě krev i lymfa proudí bez problémů, a poznáte ji pouze, když si kůži stisknete
–        2. stupeň – v tomto stupni je viditelná vestoje a vsedě, pokud si lehnete, kůže se „vyhladí“
–        3. stupeň – to už je vážnější, hrbolky a důlky jsou vidět i vleže, a kůže začíná být na dotyk bolestivá
–        4. stupeň – v tomto stupni už začíná být celulitida i zdravotním problémem, nahmatáte tvrdé hrudky, kůže je tuhá a nepružná.

Dá se s ní něco dělat?

–        v první řadě musíte upravit svůj styl života a zařadit pohyb, i v pokročilejším věku se pohybem dají projevy celulitidy výrazně zmírnit, výborně pomáhá třeba jízda na kole, plavání, tanec, chůze po schodech
–        musíte se také začít o svou kůži starat, pravidelné masáže, spolu s kosmetickými přípravky s prokrvujícím účinkem, mohou vylepšit napětí kůže
–        odstraňte pokud možno ze svého života stres!
–        pokud Vám opravdu nic z toho nepomůže, zkuste vyhledat odbornou pomoc, existují lymfatické drenáže, thermoterapie, rázová vlna a mnoho dalších možností.