Většinou nejen, že Vám na nakupování nezbývá čas, ale po náročném dni v práci už na to nemáte ani náladu, především když víte, že Vás doma čekají děti a partner, a v práci druhý den také stejně náročný den.
peníze a karta v džínách

V době internetu ale do kamenných obchodů už tak často nemusíte, dalo by se říci, že vůbec, všechno si totiž můžete koupit přes internet. Internetové e-shopy už jsou natolik „vyspělé“, že poskytují mnoho výhod, které dříve neměli, nechají Vám např. 14 dní na vyzkoušení zboží, nebo Vám za jednu cenu pošlou dvě velikosti, a Vy tu nevyhovující do určité doby zašlete zpět, nabízejí různé slevy na další nákup apod.
oblečení v prodejně

Výhod u nakupování přes internet je opravdu hodně:

1/ Můžete si vybrat takový obchod, který jich poskytuje co nejvíc, např. po doporučení známých, někoho z rodiny, kdo už s ním má zkušenosti.

2/ Můžete si vybrat způsob dopravy i platby, ti, kteří stále nevěří platbám předem, si mohou nechat zboží poslat na dobírku, a zaplatit tak až při převzetí zásilky.

3/ Na výběr zboží, které si chcete koupit, máte dost času, nejste „tlačeni“ časem v kamenném obchodě.

4/ Pokud nakupujete u daného internetového obchodu poprvé, a nejste si jisti velikostí, vyberte si takový, kde Vás nechají zboží vyzkoušet, např. zasláním dvou velikostí.
boutique s pánskou módou

Samozřejmě ale má nakupování přes internet také bohužel i nevýhody:

1/ Stále se najdou takové obchody, a to především hodně levné, které vyžadují platbu předem nebo přímo číslo Vaší karty, ze které si peníze nejdříve strhnou, a až potom Vám zboží zašlou. V tomto případě u takového obchodu nakupujte jen, pokud máte v okolí někoho, kdo už přes něj nakupoval, a vše bylo v pořádku, jinak se Vám může stát, že přijdete o vše, co na účtu máte.

2/ Další nevýhodou pro netrpělivé může být, že vybrané zboží nemáte hned, dodací lhůty se u každého e-shopu liší, z některého budete mít zboží do týdne, z jiného třeba i déle než za měsíc, netrpěliví lidé, kteří chtějí mít své zboží hned, by měli raději do kamenného obchodu zavítat.