Číselné hrátky
Hra především pro menší děti, avšak zabavíte určitě i ty starší. Nakreslete jim několik čísel na papír a ony je musí postupně všechna spojit. Pro starší děti můžete hru obohatit tím, že vyhraje ten, kdo udělá nejméně překřížení. Musí se tedy snažit spojit čísla tak, aby se čáry křížily co nejméně.
Šibenice
Jeden hráč vymyslí slovo a zapíše ho na papír pomocí krátkých vodorovných čar, kolik má právě slovo celkem písmen. Ostatní hráči hádají písmena, která slovo obsahují. Pokud písmeno uhodnou, dopíšete jej na příslušné místo (nebo místa, pokud jich bude ve slově více), pokud ovšem neuhodne, postupně mu kreslíte šibenici. Při každém neuhodnutém písmenku nakreslíte jednu část šibenice. Vzhled šibenice si můžete vymyslet sami. Například první bod bude zem, poté kláda, poté šroub, poté lano, poté vaše hlavy, ruce, nohy atd.
Cílem je uhodnout slovo dříve než se postaví šibenice.
Legrační text
Čím více hráčů tím lépe. Otázky si můžete vymyslet sami, ale uvedeme vám příklad. Všichni hráči odpovídají na první otázku (Např. Koho jsem viděla?). Každý hráč vymyslí jméno, zapíše na svůj papír nahoru, přehne, a vymění si papír s dalším hráčem, pod přehnutý proužek odpovídá na další otázku (například Kde jsem ho viděl?), a postupuje pořád stejně dokud nejsou zodpovězeny všechny otázky. Poté si přečtěte vzniklý příběh. Snažte se psát legrační odpovědi.
Další otázky: S kým tam byl? Co tam dělali? Proč to dělali? Jakým způsobem? Kdo je viděl? Co udělal? atd.
Hádej číslo
Každý hráč si napíše na svůj papír tabulku čísel 0-1 (můžete i větší počet jednotlivých čísel).
Cílem hry je, uhádnout jako první všechna spoluhráčova čísla. Vezměte si tužku, druhou rukou si zakryjte, co píšete, a napište číslo, druhý hráč hádá, jaké číslo jste napsali. Pokud se trefí, napíšete dané číslo do tabulky. Pokud ne, nepíšete nic. Takto se střídáte. Vyhrává ten, kdo tabulku celou vyplní jako první. S tužkou můžete různě kroužit, avšak na papír musíte napsat zřetelně dané číslo.