Pobyt venku není prospěšný pouze pro děti, ale i pro jejich rodiče. Čerstvý vzduch dokáže eliminovat stres a přispívá k lepšímu myšlení nebo kvalitnějšímu spánku. Jenže jak proměnit obyčejnou procházku v jedno nekončící dobrodružství tak, aby děti na čerstvém vzduchu neumíraly nudou? Co třeba s sebou vzít i jízdní kola nebo odrážedla. Odrážedlo pro děti od 1 roku je důmyslným řešením, jak zabavit i ty nejmenší. Vymyslet můžete i zajímavé hry, příroda sama o sobě dokáže vytvořit nejrůznější prolézačky ze spadlých stromů, kamenů a větví. Zkrátka kreativitě se meze nekladou!

dívka venku

Pobyt v přírodě je navíc skvělou variantou, jak po náročném dni v práci dobít baterky a zároveň naučit děti něčemu novému. Chystáte se na procházku do lesa nebo na louku? Udělejte pro děti poznávačku rostlin nebo třeba zvířecích stop. Jak tedy venku děti zabavit za pomocí jednoduchých, ale poutavých her?

  1. Vysoká věž

Všude po lese se jen tak povaluje velké množství větviček, které čekají na využití. Posbírejte je a vytvořte z nich vysokou věž. Tu pak můžete ještě dozdobit kapradím, mechem nebo barevnými listy a květinami. Jen dávejte pozor, aby děti s klacíky neutíkaly, mohly by se nepříjemně poranit.

  1. Věneček pro princezny

Věneček nemusí bát vždycky jenom z pampelišek nebo kopretin. Parádu do vlasů můžete vytvořit i z kapradí, bobulí nebo jehličí. Pokud sis s sebou do lesa vezmete lýko, můžete vytvořit domu zajímavý dekorativní věnec, který se bude na dveřích nebo jídelním stole skvěle vyjímat.

  1. Tříkolky, odrážedla, jízdní kola

plastové odrážedlo

Nevíte, co podniknout? Proč nevyrazit na takový menší výlet na kolech? Menší děti pojedou na odrážedlech a ty větší mohou sáhnout po jízdním kole. Vy můžete obléknout běžecký úbor a trochu si protáhnout tělo. Spojíte tak příjemné s užitečným. Uvidíte, že takový pobyt na čerstvém vzduchu je to nejlepší, co pro své tělo můžete udělat.