Hned na začátek bych ráda řekla, že cvičení není jen o tom, používat co nejvíce suplementů a doufat, že zhubnete a vyrýsujete svou postavu. Ne! Suplementy podpoří vaše hubnutí nebo růst svalu, ale určitě nenahradí tvrdý a kvalitně odvedený trénink, který se suplementy hraje nenahraditelnou dvojici. Každopádně se k tomu všemu samozřejmě váže i zdravá, kvalitní, vyvážená a pestrá strava, bez které by vaše výsledky určitě nebyly tak efektivní. Ale určitě to neberte tak, že musíte nutně brát suplementy, které vám zde doporučím. Jde to i bez nich, pokud vaše strava bude obsahovat správný počet vašich makroživin. Teď už se můžeme jít podívat na samotné produkty.

 vlašský ořech

·         Protein. Pokud si vyberete správný a kvalitní protein, je to skvělý doplněk bílkovin, který vám může pomoci dosáhnout denního příjmu bílkovin. A také bych ráda vyvrátila mýtus, že když budete používat protein, narostou vám dvoumetrový svaly. Ne, opravdu to takhle nefunguje. Protein podpoří růst vašich svalů a jejich regeneraci, dá tělu dostatek bílkovin, ale určitě nenahradí trénink rukou. Bez tréninku svaly neporostou.

 

·         Kreatin. Pomáhá zesílit a nabrat svaly. Je to jeden z nejlepších a nejbezpečnějších suplementů, které může začátečník konzumovat. Pokud ho chcete brát dlouhodobě, je lepší ho aplikovat po tréninku, kdy má větší efektivitu, a to ve výši 3-6 gramů. Jestliže jste se rozhodli brát ho pouze krátkodobě, stačí 4-5 gramů na den po dobu 4 týdnů.

 

·         Multivitamin. Suplement, který obsahuje všechny potřebné mikroživiny. Je dobrý zvláště v sychravém období, kdy jsme všichni náchylnější na nemoci a multivitamin nám může pomoci se rychleji zregenerovat a zvýšit naši imunitu. Měla by se dávat jedna tableta denně společně s jídlem.

 doplněk stravy multivitamin

·         Hořčík. Je to jeden z nejdůležitějších minerálů, které naše tělo potřebuje a můžeme ho najít v listové zelenině, luštěninách, ořechách nebo v celozrnném pečivu. Přispívá k normální funkčnosti svalů, snižuje míru vyčerpanosti a únavy, k udržení normálního stavu kostí a k dalším věcem.