Lékárna je místo, kde každý z nás zavítá, pokud nás trápí nějaká nemoc. Ať už se jedná o kašel, bolí nás v krku nebo máme rýmu, spoléháme se, že nám v lékárně poradí a prodají nám potřebné léky, jenž se k nemoci, která nás zrovna trápí, nejvíce hodí. Jenže přes celý tento proces, kdy onemocníme, zajdeme si koupit lék do lékárny a následně se vyléčíme, si neuvědomujeme, jak se vlastně léčivo do lékáren dostane a co to obnáší. Možná si někdo představí, že je to něco jako s balíčky, které rozváží běžně kurýr. Samozřejmě tomu tak není, léčivo je náchylné na různé teploty, a proto je třeba je patřičně převážet za specifických podmínek.

TLCargo automobily

O tuto práci se stará TLCargo, které se mimo jiné zabývá zásobování lékáren. Tato služba se stará, aby léčiva, se kterými se setkáváme nejen v lékárně, ale i ordinací a nemocnic, byla přepravena co nejrychleji a splňovala náročné normy. Proto využívají speciálně upraveny, klimatizovány a patřičně chladicí automobily, které zajistí úplnou kontrolu nad danými teplotními podmínkami během celé cesty až na určené místo. Vozový park této služby obsahuje 10 těchto specializovaných aut, které jsou schopna přepravovat až 200 m3 léčiv a různého zdravotnického materiálu. Tato firma ovšem nenabízí přepravu pouze zde v České republice, ale i v jiných zemích, a to kdekoli v Evropské unii, v Rusku, na Ukrajině a v dalších zemích.

Léky v lékárnách

Tohle vše je důvodem, že v lékárnách nacházíme kvalitní léčivo, které je vždy rychle naskladněno a přepraveno. Nicméně neexistuje žádný způsob, aby šlo přepravit dané prostředky na 100%, i když je na to skutečně dbáno. Pro tyto případy, kdy chceme mít jistotu, lze tuto zásilku pojistit, a to proto, kdyby se stala nějaká případná nehoda a přepravovaný materiál by se nějakým způsobem poškodil. Avšak nemusíte se bát, protože v TLCargo je Vaše zboží v skutečně dobrých rukou.