Jistě většina rodičů zná kreslený seriál o Mašince Tomášovi. Hlavní hrdnina Tomáš zažívá se svými kamarády spoustu dobrodružství na ostrově Sodor. Seriál se vysílá již od roku 1984. Jeho knižní předloha byla sepsaná už v roce 1942. Seriál je aktruálně vysílán v mnoha zemích po celém světě. Již vznikly i nové díly, kde mašinky cestují po světě a opouští tak ostrov Sodor a zažívají nová dobrodružství. Také jsou zde i nové postavy. A do děje bylo zařazeno i více humoru. Dětmi je tento seriál velmi oblíbený. Jistě jste tedy postřehli, že díky oblíbenosti seriálu vzniklo i mnoho doplňků s motivem Mašinky Tomáše. Ať už to je povlečení, oblečení, knížky či časopisy, plakáty, školní potřeby, puzzle, polštářky do auta či napodobeniny seriálových postav.

Dětmi velmi oblíbené jsou dřevěné napodobeniny, které realisticky zobrazují Tomáše a jeho kamarády. Díky těmto dřevěným mašinkám se seriálový hrdinové dostávají do jejich pokojíčků a stávají se tak skutečnými. Díky těmto mašinkám si mohou při hře přehrávat dobrodružství, které viděli v seriálu nebo si vymýšlet zcela nové příběhy. K těmto mašinkám můžete dokoupit také sady mašinky tomáš kolejí Masinka-tomas. A z nich si postavit přesně takový kolejový svět, jaký děti znají z ostrova Sodor.

vlaková trať

Samozřejmě můžete každou hru pojmout jinak a vyrobit si tak speciální vlakovou trať doplněnou o tunely, přejezdy či mosty. V dětech tyto koleje pomáhají vzbudit kreativitu a fantazii. Trénují si při stavění i jemnou motoriku a logiku. Musejí dráhu vymyslet tak, aby se jim propojila a mašinky tak mohli jezdit bez otáčení. Dokončení vlastně sestavených kolejí děti moc potěší a budou na sebe hrdí.

Koleje a vyhýbky

Koleje a mašinky budou oblíbenou hračkou nejen malých dětí, ale i těch starších. Stavění kolejí si tak určitě užijí nejenom děti, ale i jejich rodiče. Je to příjemně strávený čas s dětmi a zažijete společně spoustu zábavy po dlouhou dobu.