Letos to bude již 83. turnaj o titul Mistrů světa v ledním hokeji. Tentokrát se kolotoč pod hlavičkou Mezinárodní hokejové federace přesouvá na Slovensko, a to konkrétně do Bratislavy a Košic. Pojďme se společně podívat na to, kdo a na jakých stadionech se nám představí.
brankář v bráně
Skupina A
Ve skupině A uvidíme následující týmy: Dánsko, Finsko, Francie, Kanada, Německo, Slovensko, USA, Velká Británie.
Zápasy skupiny A se budou konat v Košicích ve Steel Aréně nazvanou také jako stadion Ladislava Trojáka, jenž byl prvním Slovákem, který oblékl reprezentační dres tehdejšího Československa. Tento stadion pojme celkem 8347 lidí a jedná se o druhý největší stadion na Slovensku.
Skupina B
Ve skupině B uvidíme následující týmy: Švédsko, Rusko, Česko, Švýcarsko, Norsko, Rakousko, Lotyšsko, Itálie.
Zápasy této skupiny se odehrají v Bratislavě na Zimním stadionu Ondreje Nepely, který pojme o necelé 2000 lidí více než Košická aréna. V hlavním městě našich sousedů bude také celý turnaj vrcholit boji o medaile.

Český tým se postupně potká se Švédy, Nory, Rusy, Lotyši, Italy, Rakušany a na závěr skupinové fáze čekají na naše borce nepříjemní Švýcaři. Před novým trenérem reprezentace stojí těžký úkol. Po sedmi letech opět vybojovat cenný kov a umlčet davy kritiků o upadající kvalitě českého hokeje. Díky tomu, že se šampionát koná blízko České republiky, bude zástup fanoušků národního týmu jistě obrovský, což zároveň tak trochu Miloši Říhovi (trenér Čechů) usnadnilo situaci, co se týká posil z NHL, kde s koncem základní části vypadlo ze soutěže hned několik hvězd, které rád ve svém týmu uvítá a měly by tvořit základ sestavy a zároveň být nejsilnějšími „zbraněmi“.
lední hokej
Zajímavé bude také letos sledovat počínání Švédů, kteří po předchozích dvou triumfech budou letos sahat po takzvaném „Zlatém hattricku“, který se doposud povedlo získat jen České republice v letech 1999, 2000, 2001.

Jak to všechno dopadne zjistíme mezi 10. květnem, kdy turnaj začíná, a 26. květnem, to je na programu finále dvou nejlepších celků.