Co v sobě ukrývá hra s názvem badminton? Proč bychom ji měli oprášit a opět ji vyzdvihnout do popředí tak, jak tomu bývalo v některých rodinách již za socialismu?

Bezpečný pohyb – hledáte nějaký sport, při němž se nezraníte, a který vám přinese plné uspokojení? Nebude to ani hokej, ani fotbal, ani judo, ani cyklistika a dokonce ani tenis, kde vás může zranit rychle letící míč např. při úderu do oka. U badmintonu je zranění velice nepravděpodobné, a pokud se stane, většinou souvisí s nevhodnou obuví a špatným došlapem, anebo s nebezpečným terénem, kde samotnou hru provozujete.

rakety a míček na badminton

Badmintonem proti shonu a stresu – cítíte se pod tlakem, jste přepracovaní, unavení, agresivní, nevrlí a otrávení ze všech těch povinností, co se na vás valí horem dolem? Pak je vhodný čas všeho nechat, uvolnit se, odpočinout si a nabrat nový dech. S badminton raketami to půjde mnohem lépe. Vyzkoušejte a uvidíte.

Potřebujete endorfiny – mnoha lidem schází vhodný pohyb a pobyt na slunci pod otevřeným nebem. Trávíme mnoho času v uzavřených místnostech, sedíme v kancelářích, pracujeme v manuálních provozech v tovární hale, jezdíme auty, vlaky a autobusy, takže pobytu na slunci věnujeme v běžném pracovním dnu sotva pár minut. Je známo, že sluneční paprsky podporují tvorbu hormonů štěstí, stejně jako vhodný pohyb. S badmintonem docílíte obojí. Pohyb vás dostatečně rozhýbe, uvolní endorfiny během krátké chvíle, a slunce nad hlavou množství endorfinů ještě navýší.

badmintonové rakety

Nezapomínejte na chodidla – nepodceňujte tvorbu ploché nohy, je to civilizační choroba a může vám způsobit mnoho nepříjemností a některé závažné zdravotní problémy. Ortopedičtí specialisté vám proti plochým nohám doporučí mimo jiné i chůzi naboso v přírodě. Badminton je ideální příležitost vyzout se z bot a hrát na trávníku, na písku, ale třeba i na bezpečné zpevněné asfaltové, betonové, antukové či tartanové ploše.