Papírový karton je úžasný vynález, který zvyšuje komfort lidského života stejně, jako celá řada dalších maličkostí. Představte si situaci, že by nic takového neexistovalo, a stále bychom dnes žili v chatrčích, jako venkované v raném středověku.

Přepravci je znají – papírový karton se do podoby obálek využívá již mnoho desítek let a nemůže se stát, že by je pracovníci pošty nebo přepravních společností přehlíželi jako cosi neznámého nebo podivného. Kartonové obálky všichni dobře znají jako standardní obalový materiál pro vhodné, nejčastěji listinné zásilky, a tak máte jistotu, že se budou snažit zásilku doručit na správné místo a v pořádku.

obálka na stole

Standardizované rozměry – rozměry obálek se vyrábí tak, aby se do nich daly uložit různé dokumenty a dopisy, psané či tištěné na papír formátu A3 až A5, takže si můžete vybrat obálku podle potřeby velmi pružně.

Nízká cena – papírový karton je velmi levný a není problém prakticky pro nikoho, aby měl doma alespoň menší zásobu obálek pro případné zásilky, s nimiž vyřizujete úřední záležitosti, nebo posíláte poštu svým blízkým. Jsou to výrobky běžné spotřeby, které mají stále v domácnostech své uplatnění. Do obálek lze samozřejmě vkládat i cennosti, které máte doma chráněné před prachem a vlhkostí, za běžných pokojových teplot a v bytovém prostředí jsou vaše věci v obálkách v bezpečí.

papírová obálka

Zásilka je v bezpečí – papírový karton se při přepravě málokdy poškodí, pokud se s nimi zachází rozumným způsobem. Karton se nerozmáčí, když bude na okamžik při přepravě vystaven dešti, není to zkrátka toaletní papír. Do obálek lze vkládat i knihy, prospekty, časopisy nebo DVD média. Svého času se v kartonových potištěných obálkách prodávaly i české filmy – filmová klasika od černobílých filmů z první republiky do konce 80. let a kompaktní disky byly uvnitř dobře zabezpečené před poškozením.