Důležitým začátkem při péči o melírované vlasy, je správné samotné melírování. Musí být provedeno kvalitně a šetrně, jinak se vlasy velmi poškozují, a to vede k jejich rychlému slábnutí, lámání a vypadávání. Melírování proto nikdy neprovádějte samy doma, ale navštivte kadeřnictví s dobrými referencemi. V tomto případě je také vhodné dopředu se s kadeřnicí domluvit, jakou technikou melíry dělá a jak byste si jej představovala.
bílé šaty
Některé kadeřnice dělají spíše silnější prameny melíru a některé zase spíše tenčí. Je tedy nutné skloubit vaše představy.
Následná péče je také nesmírně důležitá. Velmi vhodné je používat vlasové přípravky přímo určené pro melírované vlasy. Jedná se jak o šampony, tak kondicionéry, ale také masky. Tyto přípravky pomohou dodat narušeným vlasům ochranu a hydrataci. Z tohoto důvodu je také potřeba používat masku na melírované vlasy častěji než u přírodních vlasů. Nejlépe při každém druhém mytí vlasů.
kráska ve svetru
Co se týká speciální péče, je možné používat různé přípravky, které podporují krásu a požadovaný odstín melíru. Asi nejznámější jsou silver šampony. Tyto šampony mají tmavě fialovou barvu a používají se k zesvětlení melírovaných pramenů vlasů. Silver šampony dokážou vytáhnout z vlasů nažloutlé odstíny. Jsou tedy vhodné, pokud toužíte po chladném odstínu melíru a jsou také používané na šedivé vlasy. Pokud tedy toužíte spíše po teplých odstínech a zlatém melíru, silver šamponům se vyhněte.

Na co je třeba si dát pozor u melírovaných vlasů, je také jejich tepelná úprava. Respektive je třeba si dát pozor na fény, kulmy, žehličky a další přístroje určené na úpravu vlasů. Melírované vlasy jsou velmi choulostivé a vysoké teploty jim nesvědčí. Nejvhodnější je, se těmto přístrojům vyhnout úplně, pokud jsou ale nutné, je třeba použít ochranné přípravky proti teplu.