V dnešní době již není nic neobvyklého vykonávat práci z domova. Je potom ale zcela jasné, že potřebujeme alespoň malou pracovnu, případně nějaký kout, který by splňoval požadavky pro práci a přitom byl i praktický a nijak nevyčníval z kontextu celkového stylu bydlení. Mnohdy se najdou i taková atypická místa, která by nás snad ani nenapadla. Například volný prostor pod schodištěm nebo i výklenek, který se dá vybudovat něco podobného jako vestavný prostor, který se po skončení práce jednoduše zavře zasouvacími dveřmi. Hlavní je vždy to, že prostředí musí být příjemné, aby se nám dobře zde pracovalo a také místu odpovídalo i veškeré zařízení. I pracovna by měla vypadat útulně.

pracovní místo

Vybíráme pracovní stůl

K práci potřebujeme dvě nejzákladnější věci, což je stolek a přirozeně pohodlná židle. Nesmíme zapomínat ani na správné osvětlení, to ovšem bude hodně záležet na tom, k čemu vlastně bude pracovna sloužit. Pokud se na chvíli zastavíme u stolu a víme, že zde budeme pracovat převážně na počítači, tak bude dobré si vybrat odpovídající materiál, výšku a šířku. Minimální rozměry desky by měly být okolo 120 cm. Je pravdou, že například notebook nezabere tolik místa, ale potřebujeme ještě volnou plochu na psaní nebo odložení dalšího materiálu. A to nemluvě, že uvítáme další multifunkční zařízení, které je dobré mít po ruce. Vyplatí se i dostatek zásuvek u stolku, případně další doplňky, které usnadní používání.

stolek

Materiál, který nezklame

Pokud bychom se zaměřili na materiál, z kterého bude stolek vyrobený, tak zcela určitě neuděláme chybu, když se podíváme na dřevěné psací stoly z masivu https://www.drevenynabytek-borovicemasiv.cz/psaci-stoly-masiv. Zkrátka dřevo nikdy nezklame a na trhu je výběr dostatečného množství stolků a dokonce různých velikostí, včetně barevného provedení. Ačkoliv přírodní barva je vhodná do každého prostředí a to i kdybychom si vytvořili útulný koutek přímo v obývacím pokoji.