Jestliže přemýšlíte, kterak nepřipustit, aby vás sluníčko oblažovalo svými slunečními paprsky neustále ve vašem obydlí, a ze seznamu stínidel jste vypustili dřívější populární látkové těžké závěsy, pak pro vás máme skvělý tip! Vybírat můžete mezi žaluziemi, které jsou dosti známé a nemusíme je představovat, ale další volbou mohou být látkové rolety do oken den a noc. Získávají stále více na oblibě a mají spoustu nových přívrženců, hlavně proto, že mohou být skvělým a moderním designovým doplňkem vašeho bytu či celého rodinného domku.

otevřít žaluzii

Rolety den a noc totiž kombinují vlastnosti jak žaluzií, tak látkových roletek. Jsou praktické a úžasně elegantní – jsou vyráběny v různých vzorech.

Jak vlastně fungují látkové roletky den a noc? Už jen z názvu můžete usuzovat, že se skládají ze dvou vrstev látek – jedné průsvitné DEN a druhé zatemňující NOC.

Jejich vzájemným překrýváním si sami regulujete přístup slunečního světla a mnohdy nepříjemných slunečních paprsků do svého bytu. Nemusíte mít zcela zatemněno, jako dříve pomocí závěsů, ale světlo můžete propouštět podle libosti.

Navíc – díky pruhům – vytvářejí sluneční paprsky nádherné a elegantní efekty lehkého dopadu denního světla. V místnosti se může díky právě propustným látkovým pruhům ukazovat „proužkované světlo“. Je to ohromující efekt, a i když toto není hlavní důvod, proč si zákazníci pořizují látkové rolety, je to jejich milá vlastnost.

pruh roleta

Proč si zákazníci oblíbili rolety den noc?

Jednou z velkou výhod těchto stínidel je to, že díky dvojité látce, vznikla vzduchová kapsa, která pohlcuje vzduch v blízkosti okna. Tento stagnující vzduch ohřívá a tlumí váš domov před chladivými teplotami zvenčí. Šetříte tak i za vytápění!

Skvělou vlastností je i to, že ačkoliv propouštějí dostatek světla (podle toho, jak je „natočíte“), zároveň brání kolemjdoucím lidem sledovat, co se děje u vás v obýváku!

Budiž světlo! Budiž soukromí!