Sledujte finanční novinky
Pokud ve zprávách zaznamenáte zprávu, že obchodníkům se příliš nedaří či že nákupy před Vánocemi nebyly takové, jaké si je obchodníci představovali, můžete očekávat vlnu slev. Chystáte-li si pořídit například před Vánocemi novou televizi či nový notebook, počkejte s nákupem až po skončení svátků, máte téměř stoprocentní jistotu, že svůj vysněný model koupíte za lepší cenu než před koncem roku.
nákupy rodiny
Věnujte nákladnějším nákupům více pozornosti!
Nastavte si v hlavě nové pravidlo, že nákupu věcí, jejichž pořizovací cena je vyšší než například tisíc korun, budete věnovat dostatečnou pozornost. To znamená, že nekoupíte první model, který potkáte. O daném produktu si předem zjistíte co nejvíce informací, porovnáte jej s konkurenčními výrobky, abyste si udělali lepší představu o poměru kvality výrobku a jeho ceně. Zajímejte se o recenze daného výrobku, možná zjistíte, že věc, která se Vám líbí na pohled, bude ve skutečnosti poruchová či nepraktická! Rozvážné nakupování je pro řadu lidí dnes zapomenutým uměním, z čehož mají samozřejmě největší radost obchodníci.
Profitujte ze své platební karty
Pozor si dejte zejména na bankami tak lákavě nabízené kreditní karty. Pokud Vám z jejího užívání neplynou žádné skutečné výhody, raději ji rovnou rozstříhejte a pořiďte si takovou, která pro Vás bude zdrojem určitých benefitů. Mnoho bank poskytuje platební karty (debetní i kreditní), které nabízí velmizajímavé výhody. Ať už se jedná o tzv. cashback či nejrůznější bodové akce. Mezi další nabízené výhody patří například cestovní pojištění zdarma. Než však na nějakou takovou nabídku bance kývnete a podepíšete, dobře si prostudujte podmínky smlouvy. Pozor si dejte i na kreditní společnosti, výsledkem jejich lákadel je většinou to, že jim více zaplatíte, než získáte.
placení za služby
Plánujte a smlouvejte!
Čím vyšší je poptávka po daném zboží, tím vyšší bude jeho cena. Myslete dopředu, a pokud víte, že budete například potřebovat na jaře nový zahradní nábytek, využijte podzimních slev na letošní neprodané modely. Nábytek tak pořídíte za mnohem lepší cenu, než kdybyste s nákupem čekali až na jaro. Nenakupujte s davem, ale ve chvílích, kdy je po zboží menší poptávka. Podobnou strategii využijte i při nákupu nejen vánočních dárků. Ve spoustě zemí je cenovka pouze cedulkou s číslem. Pokud vyrazíte do ciziny za nákupy, myslete na to a snažte se být při dohadování o ceně pevní. Budete možná překvapení, jak často Vám prodejce rád slevu poskytne, jen aby prodal.