Jarní dny se nezadržitelně blíží a počasí láká k vycházkám v lese. Vezměte si s sebou vybavení a vypravte se na pořádnou vycházku s dětmi, kde se naučí spoustu věcí o přírodě, aniž by se museli biflovat z knížek. Užijete si krásných výhledů a děti zase jednou nebudou sedět celý den u počítače. Děti se možná budou zpočátku cukat, ale ve výsledku se jim bude venku určitě hodně líbit. Pokud si navíc pro děti připravíte program, nebudou se nudit ani chvilku.
ovčí hlava
1.      Zabalte se na celý den
Pokud chcete vyrazit na celý den, pak si musíte zabalit dostatek věcí. Vezměte si s sebou náhradní oblečení, dostatek pití a nějakou svačinu. Pokud máte během cesty možnost stavit se někde na oběd, pak můžete mít s sebou jídla trochu méně. Pokud oběd nestihnete, pak si přibalte třeba domácí toasty. Jaro je zatím v začátcích, venku je ještě zima, vezměte si s sebou termosku s teplým čajem, nebo kávu. Hodit se vám bude i nějaká sladkost navíc.
veverka na stromě
2.      Naplánujte pořádnou trasu
Na výletech s dětmi je zásadní pořádné plánování. Naplánujte trasu tak, abyste měli po cestě dostatek možností odpočinout si, moci se schovat v případě deště a v klidu se někde najíst. Děti prostě potřebují i odpočinek a během cesty to není jednoduché. Takže plánovat, plánovat a ještě jednou plánovat. Další kritérium by měla být zajímavost výletu. Děti by měly mít co nejvíce rozmanitý den, takže si vymyslete různé hry, aby dětem ukrátily dlouhé chvíle. Pokud chcete navštívit více míst, pak si rozpracujte i harmonogram, kde kdy budete aby vám něco neuteklo.
ptáček v hnízdě
3.      Nestresujte se
Pokuste se odpočinout si a zbavit se stresu. Během pracovního týdne máte stresových situací dost. Užijte si krásné přírody, zvířat a svých dětí, které to určitě ocení. Máte jedinečnou možnost užít si jarní přírody, trochu se hýbat a zároveň být s rodinou. Během výletu si odpočinete a třeba si s dětmi pořádně popovídáte.