U dětského pokoje v rámci zařízení a veškerého vybavení je třeba pamatovat na bezpečnost. Ta je prioritou. Poté je důležitá funkčnost. Týká se zejména vybavení dětského pokoje v rámci nábytku a doplňků.
 pokoj pro kluka
Je třeba mít na paměti, že ratolesti a děti jsou velmi vynalézavá stvoření a objeví vše. Bezpečnost je na prvním místě, tj. je potřeba pořídit nábytek s regulací ostrých hran. Stejně tak je zapotřebí zkontrolovat, aby hrany nábytku byly začistěné, ohoblované, dotažené veškeré úchyty. Důležitá je samozřejmě i kvalita materiálu.
 
Dětský pokoj aneb ráj každé ratolesti
 
Vše je vhodné uzpůsobit dítěti, zařídit individuálně dle potřeby dítěte, věku apod. V dětském pokoji by měl být prostor jak pro spaní, vzdělávání se, avšak i kout pro hraní a odpočinek. Jestliže se jedná o zařízení pokoje pro větší ratolest, tj. školáka, je vhodná konzultace, aby se vzal ohled i na jeho potřeby. Avšak i menší ratolesti budou rády, když s nimi budete hovořit o vybavení a zapojíte je. Budou se v pokoji poté cítit lépe.
 
Důležitá role v případě materiálu
 
Ideální volbou je dřevo, vypadá dobře, je hřejivým materiálem, který dobře a efektivně plní funkci v dětském pokoji. Stejně tak vhodným materiálem v případě nábytku může být dýha či lamino, který oproti dřevu je levnějším materiálem, více odolnějším. Důležitá u nábytku je varianta využití a použitelnosti. Nejlepší volbou je v rámci možnosti pořízení pár kusů nábytku, který tzv. může růst po nějakou dobu s dítětem. I když se jedná o dětský pokoj, tak v případě barevného provedení základních kusů nábytku, je lepší volit neutrální barvy. Oživení pak upřednostit v případě doplňků či menších kousků nábytku.
 dětský pokoj
Základ tvoří nejen kvalitní postel
 
Stejně jako postel pro dospělého jedince, je velmi důležitá správná volba postele pro dítě do dětského pokoje. Dítě stráví též dost času v posteli. Mnohdy i čas věnovaný četbě. Je třeba uzpůsobit vše věku dítěte. V případě potřeby umístit do dětského pokoje dvě postele, je lepší volbou dvě samostatné postele vedle sebe či ve tvaru L. Je to mnohem lepší než volit kdysi tak oblíbené poschoďové neboli patrové postele.
 
Podlaha si žádá též pozornost
 
Zásadou číslo jedna je kvalitní podlaha a její velmi dobrá udržovanost. Pozor na možné úrazy v rámci malého neboli dekorativního koberce, který může klouzat. V případě volby do pokoje je třeba pevného přichycení, aby nemohl klouzat po podlaze. Ideální je dětský pokoj s kvalitní podlahou a též vytápěním v podlaze, neboť přeci jen děti si rády hrají a tráví tak převážně čas na zemi. Stejně je tak zapotřebí pamatovat, že jsou to děti, tudíž potenciální rizika v podobě rozlití či umazání podlahy od jídla, sladkého nápoje, barev apod.