Existují skutečně plemena, která potřebují tvrdou ruku, ale na druhou stranu zase používanou s láskou. Nicméně k takovým se rozhodně neřadí japonské plemeno Akita. Tento typ psa je skutečně velmi vhodný pro každého, kdo touží po větším plemenu a navíc ještě nemá žádné zkušenosti s výchovou. Je pravdou, že nějaké znalosti by si měl nastudovat především ohledně stravy a péče, ale spíš jde o to, že se jedná o velmi vnímavou povahu psa, který se skutečně velmi snadno fixuje na domácí prostředí a jeho rodinu. Nedělá mu problémy zde fungovat zcela bez komplikací.

Akita 2

Kdo má rozum a cit, je vhodný majitel

Pokud si někdo bude pořizovat jakékoliv zvířátko, tak by si měl dobře rozmyslet, co od toho očekává a skutečně zvážit, zdali je schopný dobře vychovávat ještě psa. Ačkoliv, je Akita skutečně velmi poddajným plemenem, přesto jako každý živý tvor potřebuje pohlazení, lásku a pocit toho, že do rodiny rozhodně patří. Nedělá mu problémy poté s námi dělat veškerou aktivitu, kterou naplánujeme. Rozhodně se také vyplatí si pořídit psa, který bude mít svůj průkaz původu, což není problém si najít chovnou, registrovanou stanici, kde se dozví další informace o jeho potřebách.

Akita 3

Správná výchova je základ vztahu

Akita je sice bezproblémové plemeno, ale i přesto se nehodí pro úplně každého. Kdo s chovem pejska začíná, tak také musí být připravený na to, že se bude učit společně s ním. Musí se naučit porozumět svému psovi, jeho psychice a také potřebám, vždyť je to živý tvor a ne manipulativní stroj. Rozhodně se toto plemeno nehodí do rukou někoho, kdo je spíše generál a chce vycvičit psa přísnými povely. Nicméně když vznikne přátelská vazba, tak je to naprosto ideální souhra, jaká může být a takový vztah přináší skutečné výsledky i v kynologii. Rozhodně se ale nehodí do rodiny, kde bude trávit čas o samotě nebo snad bude určený ke hlídání objektu, tady je třeba zvolit jiný druh plemene.